wtorek, 22 maja 2012

MTB Grand Prix TKKF Chełm 2012 Edycja II


W niedzielę 20 maja odbywały się zawody cyklu XC „MTB Grand Prix TKKF Chełm 2012 Edycja II”. Trasa została nieco zmieniona w porównaniu do I edycji przed kilkoma tygodniami. Naszym zdaniem na lepszą i trudniejszą. Pogoda dopisywała, jeszcze cieplej niż dzień wcześniej w Wejherowie. Wczorajszy maraton dał się we znaki. Skutki ostatniej rywalizacji były odczuwalne. Ostatecznie Piotr Habaj został sklasyfikowany na 4 pozycji.
W gdańskim Chełmie kategorie 17-34 i 34-starsi połączono w wielką całość z powodu zbyt małej ilości zawodników. Oczywiście wyniki były określana zgodnie z kategorią.
Mieliśmy do pokonania 8 okrążeń, po rundzie instalacyjnej. Pierwszy, powolny przejazd okrążeniem wynika z tego, że w klasie Cross Country ścieżki są naprawdę trudne i niebezpieczne. Należy uprzednio zapamiętać trudne momenty, by podczas wyścigu nie zrobić sobie na nich krzywdy.
Na trasie był jeden kąśliwy zjazd gdzie należało szybko zredukować biegi ze względu na następujący, stromy podjazd. Nawierzchnia była bardzo wyboista. Należało pamiętać o amortyzatorze odpowiednio dostosowując ruchy ciałem do ostrego zjazdu i podjazdu. Osoby mające blokadę na goleni miały utrudnione zadanie. Kolejny ostry zakręt, trochę mniejszy zjazd i długi singel-trakowy podjazd który dawał ostro w kość. Trasa bardzo przyjemna, organizacja również dość dobrze się spisała.