niedziela, 29 kwietnia 2012

Kolejne zawody w Gdańsku. Relacja Piotra Habaja

     Dziś odbyły się zawody XC dla amatorów „MTB Grand Prix TKKF Chełm 2012”. Z ekipy Przymorze MTB Team Trójmiasto postanowiłem przybyć w jednoosobowym składzie. Nie zabrakło również moich znajomych którym dziękuje bardzo za gorący doping bez którego ciężko było by walczyć o dobry wynik, szczególnie na jedynym dość kąśliwym podjeździe.
     Startowałem w przedziale wiekowym w przedziale wiekowym 17-34 lata. Pętla wyniosła 1600 metrów, mieliśmy do pokonania 10 okrążeń. Zawody rozgrywane były na stadionie MOSiR-u w Gdańsku Chełmie na ul. Zielonogórskiej. Przed startem został zaplanowany objazd trasy wraz z organizatorem prowadzącym na motocyklu. Organizacja spisała się na piątkę z plusem. Nie zabrakło także dobrych zawodników m.in. z klubów takich jak „Piast Słupsk”, KSR Kościerzyna czy GKS Cartusia.
      Trasa była bardzo szybka, ale nie obyło się także od niebezpiecznych elementów. Były ciężkie 180 stopniowe zakręty, następnie szybka prosta, zjazdy, dużo single-traków, gdzie osiągało się niezłe prędkości. Najcięższy technicznie fragment polegał na zjechaniu sigle-trakiem w dół następnie zjazd i nawrót 180 stopni. Trzeba było dobrze zakręcić i tuż przez zjazdem już zredukować bieg, ponieważ później nie było szans.
     Bufet był dość dobrze zaopatrzony w przeróżne drożdżówki, banany, wodę. Jak na taką rangę wielkie brawa dla organizatorów. Wyścig oceniam za dobry trening przed następnymi zawodami XC pt. „Family Cup” w Sopocie, gdzie trasa zapowiada się na o wiele trudniejszą.

więcej zdjęć tutaj
zdjęcia ukazały się także na trójmiasto.pl