sobota, 28 kwietnia 2012

Powitanie lata z MTB - Ponowna wizyta w Wielkopolsce


Po raz kolejny drużyna odwiedziła woj. wielkopolskie. Zaledwie 12km od Poznania w Czerwonaku odbyła się pierwsza edycja MTB Maraton Cup. Seria zawodów organizowana jest przez firmę Sport Event we współpracy z czołową polską drużyną MTB ze Środy Wielkopolskiej. Miasteczko zawodów zostało usytuowane nad jeziorem w okolicach plaży Tropicana. Nazwa adekwatna do wspaniałych warunków pogodowych.
Na debiutującej serii zawodów MTB pojawili się znani kolarze z regionu i całej polski. Poziom imprezy był bardzo wysoki. Jak to zwykle bywa zmaganiom kolarzy towarzyszył Mini maraton dziecięcy oraz losowanie nagród wśród uczestników. W tomboli można było nawet wygrać rower Superior 729 o wartości przekraczającej 3 tys. zł. Nie zabrakło możliwości wymycia roweru po wyścigu, oferty masażu, posiłku regeneracyjnego i bufetu na trasie. Na uwagę zasługuje sposób prowadzenia zawodów przez wodzireja, zasługujący na najwyższą pochwałę. Ciekawostką był konkurs na najbrudniejszego zawodnika organizowanym w kooperacji z producentem środków do prania odzieży sportowej Bill Sport Active. Wyjątkową atrakcją, niespotykaną na innych imprezach, była możliwość przepłynięcia przez jezioro na desce surfingowej.
To druga wizyta w ostatnim czasie w Puszczy Zielonka. Tym razem przywitała nas wspaniałą pogodą. Termometr w liczniku rowerowym pokazywał 35°C, a niebo – żadnej chmury. Ponownie mieliśmy okazję kilkukrotnie wspinać się na Dziewiczą Górę. Tym razem błoto z Murowanej Gośliny zostało zamienione na piach. Sektory startowe zostały podzielone wyłącznie ze względu na dystans. Jako pierwsi startowali kolaże z dystansu Giga 86km, następnie Mega 57km i Mini 37km
Wystartowaliśmy w składzie Aleksandra Grunholz i Adam Świeca. Odnieśliśmy wrażenie, że na zawody zjechali się wyłącznie zawodnicy czołowych drużyn. Amatorów przybyła zaledwie garstka. Wygląda na to, że znaleźliśmy się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Od samego początku przedzieraliśmy się do przodu. Nie było z tym trudności na szerokich, choć piaszczystych duktach Parku Krajobrazowego. Już po kilku kilometrach musieliśmy przyjąć wyzwanie trzykrotnego wjazdu na Dziewiczą Górę. Nie było wcale tak trudno – owe podjazdy pokonywaliśmy na samym początku przejazdu. Tym razem obyło się bez problemów technicznych i Ola uplasowała się w klasie K2 tuż za podium
    Organizatorzy MTB Maraton Cup 2012 stanęli na wysokości zadania. Impreza niczym nie ustępowała znanym, ogólnopolskim seriom zawodów, choć ogranicza się tylko do woj. Wielkopolskiego. Ten szybki rajd w Słońcu zachowamy w pamięci jako bardzo przyjemne rozpoczęcie sezonu. Zdecydowanie polecamy!
Wyniki Open Mini
Generalka-1; M2-1 Wiktor Wojciech - czas 1:12:11
...
Generalka-59; M2-17 Adam Świeca - czas 1:42:05
...
Generalka-64; K2-4 Aleksandra Grunholz - czas 1:44:51

Pełne wyniki